TERMOCERT Badania termowizyjne • termowizja • termografia • wycieki wody - rozdzielnie elektryczne

 • Badanie rozdzielni elektrycznych
  Badanie rozdzielni elektrycznych
 • Badanie rozdzielni elektrycznych (ir)
  Badanie rozdzielni elektrycznych
 • Badanie maszyn i urządzeń (dc)
  Badanie maszyn i urządzeń
 • Badanie maszyn i urządzeń (ir)
  Badanie maszyn i urządzeń
 • Pomiary szczelności Blower Door
  Pomiary szczelności Blower Door
 • Pomiary szczelności Blower Door
  Pomiary szczelności Blower Door
 • Badania instalacji przemysłowych (dc)
  Badania instalacji przemysłowych
 • Badania instalacji przemysłowych (ir)
  Badania instalacji przemysłowych
 • Lokalizowanie wycieków z instalacji
  Lokalizowanie wycieków z instalacji
 • Lokalizowanie wycieków z instalacji
  Lokalizowanie wycieków z instalacji
 • Badanie oczyszczarki tłucznia (dc)
  Badanie oczyszczarki tłucznia
 • Badanie oczyszczarki tłucznia (ir)
  Badanie oczyszczarki tłucznia
 • Badania termowizyjne chłodni (dc)
  Badania termowizyjne chłodni
 • Badania termowizyjne chłodni (ir)
  Badania termowizyjne chłodni
 • Kontrola rurociągów i sieci ciepłowniczych (dc)
  Kontrola rurociągów i sieci ciepłowniczych
 • Kontrola rurociągów i sieci ciepłowniczych (ir)
  Kontrola rurociągów i sieci ciepłowniczych
 • Badania termowizyjne okien i drzwi
  Badania termowizyjne okien i drzwi
 • Badania termowizyjne okien i drzwi
  Badania termowizyjne okien i drzwi
 • Badania termowizyjne w budownictwie
  Badania termowizyjne w budownictwie
 • Badania termowizyjne w budownictwie
  Badania termowizyjne w budownictwie
 • Badanie urządzeń i układów elektronicznych
  Badanie urządzeń i układów elektronicznych
 • Badanie urządzeń i układów elektronicznych
  Badanie urządzeń i układów elektronicznych
Nawet dobra kamera termowizyjna w ręku niedoświadczonego operatora to zmarnowane pieniądze na badanie termowizyjne i niepotrzebne być może działania.

Wszystkie realizowane przez nas badania są wykonywane przy użyciu profesjonalnej kamery termowizyjnej FLIR T620bx z matrycą 640x480 pikseli, wyposażonej w funkcję UltraMax pozwalającą uzyskać najwyższą dostępną dla zastosowań cywilnych rozdzielczość obrazu 1280x960 pikseli. Czułość temperaturowa kamery jest lepsza niż 30mK a zakres pomiaru temperatury wynosi 2000ºC.

Widok ekranu kamery termowizyjne FLIR T620bx Widok kamery termowizyjne FLIR T620bx od frontu

Zależnie od warunków badania i stawianych wymagań kamera może być wyposażona w obiektyw szerokokątny o ogniskowej f=13,1mm i polu widzenia FOV 45º x 34º lub teleobiektyw o ogniskowej f=41,3mm i polu widzenia FOV 15º x 11º. Pozwala to uzyskać doskonałą jakość termogramów zarówno w przypadku braku możliwości odsunięcia się operatora od obiektu na wystarczającą odległość jak i w sytuacji znacznego oddalenia obiektów poddanych obserwacji (np. badanie linii energetycznych lub rurociągów biegnących na estakadzie) a także wtedy, gdy zachowanie większej odległości jest podyktowane względami bezpieczeństwa (np. badanie transformatorów SN).

Obiektyw szerokokątny FOV 45' o ogniskowej f=13,1mm   Teleobiektyw FOV 15' o ogniskowej f=41,4mm

Kamera dysponuje również funkcją MSX™ (Multi Spectral Dynamic Imaging), dzięki której na obraz termowizyjny zostają nałożone kontury ze zdjęcia cyfrowego. Pozwala to uzyskać niespotykaną wręcz jakość i szczegółowość zarejestrowanych obrazów termowizyjnych.

Termogram panoramiczny budynku wykonany w technice UltraMax z funkcją MSX

Kamera posiada ważny certyfikat fabrycznej kalibracji wystawiony w dniu 10.09.2020 r. przez FLIR Systems AB Sweden.

Certyfikat kalibracji kamery FLIR T620 bx S/N 55906830

Sprawdź nasze możliwości ...

 

Rozdzielczość obrazowa

Praktyka pokazuje, że najważniejszym parametrem kamery termowizyjnej, decydującym o możliwościach jej zastosowania jest jej rozdzielczość obrazowa oraz tzw. doraźne pole widzenia (IFOV). Zasadę wyjaśnia poniższy rysunek.

Pole widzenia FOV kamer termowizyjnych o różnej rozdzielczości

WIĘCEJ O PARAMETRACH KAMER TERMOWIZYJNYCH...

Badanie termowizyjne kamerą FLIR T620bx

Termowizja znana też jako termografia jest dziedziną nauki zajmującą się rejestrowaniem, przetwarzaniem oraz zobrazowaniem niewidocznego gołym okiem promieniowania podczerwonego, emitowanego przez wszystkie obiekty o temperaturze wyższej od zera bezwzględnego (-273,15ºC).

Urządzeniem pozwalającym mierzyć natężenie promieniowania podczerwonego a tym samym przekształcić obraz rozkładu temperatury powierzchni obserwowanego obiektu na obraz widzialny dla oka ludzkiego jest kamera termowizyjna.

Pionierem w dziedzinie termowizji i zdecydowanym liderem wśród producentów kamer termowizyjnych, stosowanych do coraz bardziej różnorodnych zastosowań jest szwedzka firma FLIR System.

Naważniejszym elementem nowoczesnej kamery termowizyjnej FLIR T620bx jest matryca niechłodzonych detektorów mikrobolometrycznych o czułości temperaturowej poniżej 30mK oraz specjalny układ optyczny z wysokiej jakości soczewkami germanowymi, wyposażony w ultradźwiękowy system automatycznego ogniskowania.

termowizja - pasmo promieniowania elektromagnetycznego

termowizja - matryca bolometrycznatermowizja - obiektyw kamery termowizyjnej

Po przetworzeniu otrzymanych termogramów za pomocą specjalistycznych programów komputerowych można wykryć wiele wad technicznych różnych obiektów za cenę i z dokładnością jaka dawniej była dla człowieka niedostępna.

Termowizja znalazła zastosowanie w wielu dziedzinach życia jako metoda diagnostyczna o dużych możliwościach. Diagnostyka termowizyjna jest przydatna w budownictwie, gdzie jest wykorzystywana m.in. do lokalizacji strat ciepła, mostków termicznych i nieszczelności, co jest szczególnie przydatne przy sporządzaniu audytu energetycznego. Doradztwo energetyczne także opiera swoje usługi o wyniki uzyskane z badań termowizyjnych a dobrze wykonane świadectwo charakterystyki energetycznej (tzw. certyfikat energetyczny) powinno takie badanie uzupełniać. Również każda termomodernizacja powinna być poddana kontroli powykonawczej, do której najodpowiedniejszym narzędziem jest właśnie termowizja.

Pomiary termowizyjne szeroko stosuje się w elektroenergetyce, energetyce i ciepłownictwie oraz wielu innych dziedzinach przemysłu i techniki. Termowizja jest wykorzystywana w badaniach naukowych np. przy monitorowaniu zjawisk przyrodniczych czy w akcjach ratunkowych. Badania termowizyjne znajdują coraz szersze zastosowanie w diagnostyce medycznej. Jest to wciąż rozwijający się sektor zastosowania kamer termowizyjnych, dzięki którym praca lekarzy staje się łatwiejsza, mniej inwazyjna z punktu widzenia pacjentów oraz bardziej precyzyjna a w przypadku ratownictwa zapobiegająca olbrzymim wydatkom.

Termowizja pozwala na określenie z dużą dokładnością tych miejsc, w których występuje lub może wystąpić problem, nie dający się zlokalizować innymi metodami.

Jednym słowem termowizja stała się doskonałym narzędziem diagnostycznym w wielu dziedzinach naszego życia. A najważniejsze jest to, że..

TERMOWIZJA TO CAŁKOWICIE NIEINWAZYJNA METODA BADAWCZA!

 • dowiedzieć się więcej na temat termowizji i możliwości jej wykorzystania do konkretnego celu,
 • zadać kilka bardziej szczegółowych pytań i ew. zamówić badanie termowizyjne,
 • zorganizować szkolenie dot. podstaw termowizji i jej zastosowań w praktyce lub obsługi kamer termowizyjnych -

... wyślij zapytanie lub zadzwoń

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - Józefów - Otwock - Karczew - Konstancin - Piaseczno - Pruszków 

Opinie o firmie TERMOCERT Badania termowizyjne  Internetowa Baza Firm Business Navigator  TERMOCERT Ekspert Oferteo - Termowizja - Termografia - Badania termowizyjne  TERMOCERT Firma Przyjazna Internautom

Back To Top
// //Mapka TARGEO